Už jen pár dnů zbývá do oficiálního představení třetí generace jednoho z nejpopulárnějších herních telefonů na trhu, protože Xiaomi Black Shark 3 by se měl předvést veřejnosti už 3. března. A tvůrci samozřejmě hodlají nabídnout zcela nekompromisní výbavu, která v mnoha ohledech ohromí. A protože u herních telefonů je jako první na ráně kromě hrubého výkonu displej, tak se dnes pochlubili na Twitteru krátkým videem věnovaným právě impozantním parametrům displeje.

Obnovovací frekvence displeje současné generace vlajkových lodí už dosahuje 90 Hz nebo i 120 Hz a Black Shark 3 tak se 120 Hz nebude výjimkou. Ale dosažených 270 Hz samplovací frekvence bude nejvyšší číslo na trhu a tvůrci se chlubí pouhými 24 ms odezvy pro dotyk jedním prstem a 28 ms pro dotyk více prsty. A ve videu můžete vidět porovnání s displeji výborných telefonů, jako jsou ASUS ROG Phone 2, iPhone 11 Pro, Oppo Reno Ace nebo OnePlus 7T Pro. Black Shark 3 by měl navíc nabídnout QHD rozlišení displeje a kompletní kontrolu nad volbou 60/90/120 Hz i v maximálním rozlišení.

Samozřejmě i zbytek vybavení bude na té nejvyšší úrovni, takže můžeme čekat procesor Snapdragon 865, až 16 GB LPDDR5 RAM, vnitřní paměti UFS 3.0 nebo třeba solidní 5000 mAh kapacitu baterie. A s 65W nabíječkou nebude ani dlouho trvat jej dobít. Díky spolupráci s čínským herním gigantem Tencent bude k mání i spousta speciálních optimalizací na herní produkty této firmy, ale zkrátka nepřijde ani západní trh. Je toho opravdu spousta na co se u Black Shark 3 těšit a doufejme, že se podaří tvůrcům udržet cenu na přijatelné úrovni jako u minulých generací.