Popularita miniaturních počítačů je na vzestupu a je poměrně jednoduché vidět proč. Kromě extrémně kompaktních rozměrů a minimálního hluku totiž dostanete často slušně výkonný počítač se spotřebou často pod dvojciferné watt hodnoty. Navíc bývá cena těch levnější velmi příznivá a na nějaké to základní použití spoustě uživatelů naprosto stačí. A jeden z těch extra levných kousků Mini PC pro vás máme dnes s modelem BMAX B1, který je momentálně v bleskových prodejích na e-shopu Gearbest.

BMAX B1 určitě neoslní super výkonem a například použitý procesor Intel Celeron N3060 už rozhodně nepatří k nejnovějším. Ale svoji práci zastane a v kombinaci se 4 GB RAM se neztratí. Vnitřní vestavěná 64 GB eMMC paměť asi stačit nebude, ale není problém počítač rozšířit díky 2.5″ slotu na disk nebo přímo M.2 slotu na SSD disk. Samozřejmostí je dual-band Wi-Fi, 1000M LAN port, Bluetooth 4.2, čtveřice USB portů se dvěma 3.0, HDMI port nebo předinstalované Windows 10. Celé to pak „žere“ nějakých 8W a díky inteligentnímu větráčku o něm skoro ani nebudete vědět.

A na e-shopu Gearbest momentálně tenhle kousek najdete v bleskových prodejích jen za 119.99 dolarů, což vzhledem k výbavě a zaměření určitě není nijak extrémní cena. A za své peníze dostanete kompletně použitelný mini počítač se vším všudy. Tak se na nabídku určitě mrkněte, třeba vás zaujme.