Věhlas a šikovnost českých a slovenských designérů rezonuje daleko za hranicemi naší kotliny. Každý z nás by si vzpomněl hned na několik jmen. HONOR dlouhodobě podporuje odvážné projekty a mladé nadějné talenty. Právě teď přestavuje oficiální spolupráci se třemi českými mladými designérkami. Ty navrhly unikátní limitovanou edici designu novinky HONOR MagicWatch 2.

„HONOR neodmyslitelně patří k mladé generaci. V HONORu velice rádi podporujeme odvážné projekty. Máme radost, že můžeme právě teď představit tři unikátní návrhy. Potíže každého začínajícího umělce známe všichni, většina návrhů skončí v šuplíku. Návrhy všech tří designérek oficiálně uvedeme a zařadíme do výběru na změnu designu ciferníků Honor MagicWatch 2. Navíc jeden z návrhů, který získá nejvíce hlasů od našich fanoušků, skutečně necháme vyrobit v limitované edici. A to je určitě ta největší odměna,“ uvádí Marie Pleskotová, marketingová manažerka pro Česko a Slovenko.

Erinel Bathory – Kouzlo mořské víly

Designérka Erinel Bathory studovala oděvní návrhářství, aktuálně pracuje jako produkční s přesahem do marketingu a nově začíná tetovat. Kreslení se věnuje již od dětství a v roce 2019 měla první výstavu ilustrací. Ve své tvorbě nejčastěji pracuje s objektem ženy, protože ženskou krásou a ženstvím obecně byla vždy fascinována. Dalším typickým prvkem je pro ni vesmírná tématika.

Inspiraci při vytváření unikátního designu hledala v bájích a lidové slovesnosti o mořských pannách. Námořníci podle těchto mýtů chytali mořské panny a doufali ve splnění svých přání. „Mořská víla, která je chycena v ciferníku těchto hodinek, vám může splnit spoustu krásných přání,“ říká Erinel.

Barbora Matoušková – Strážkyně času

Barbora Matoušková studovala na umělecké škole obor oděvní design, nyní pracuje v gastronomii a spolupracuje jako výtvarnice na mnoha projektech. Letos na jaře chystá svou první vernisáž. Inspirací je jí vesmír, příroda, ale i ženy a obecně lidské tváře. Maluje především na plátno akrylem, občas ale sáhne také po fixe a tužce a tvoří i menší ilustrace.

Inspirací pro tento motiv jí byla indická mytologie, konkrétně příběh o bohyni Kalí představující vládkyni všeho času a prostoru, tak i vesmír samotný. „Spojením těchto dvou článků jsem vytvořila dílo, které představuje barvitost času a jeho podstaty ve vesmíru,“ vysvětluje Barbora.

Babu Sedláčková – Vesmír času

Barbora se s uměleckým duchem již narodila a do umělecké školy začala chodit již ve 4 letech. Na hodiny malby docházela k mistru Isao Onodovi. Maluje především pro radost, nicméně nové výzvy, jako byla právě tato spolupráce, ráda přijímá.

Při tvorbě designu hodinek si Barbora hrála s myšlenkou, co hodinky reprezentují. „Mnoho z nás si představí perfektně fungující chaos ozubených kol,“ uvádí Babu. Autorka tento chaos ztvárnila vesmírem, ve kterém se místo planet pohybují jednotlivé součástky hodinek.

Všechny návrhy si můžete prohlédnout na sociálních sítích HONORu, kde právě probíhá hlasování o ten nejvíce povedený. Návrh, který získá nejvíce hlasů, pak značka HONOR nechá vyrobit v limitované kolekci. Hlasování probíhá až do 8. března.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.