První dvě z velmi očekávaných vlajkových lodí v podobě Xiaomi Mi 10 a Realme X50 Pro už byly oficiálně představeny, i když jsou zatím dostupné jen pro fanoušky na některých trzích. A nikdo zatím přesně netuší, jak bude čekání na globální verzi přesné dlouhé. Třetím do party by se už velmi brzy mohlo také stát Redmi K30 Pro a dnes jsme se konečně dočkali i oficiálního potvrzení jeho designu. Zvěsti a dohady ohledně tohoto telefonu už kolovaly poměrně dlouho, takže je příjemné mít vše hezky černé na bílém.

Minulý rok si byly vlajkové modely Redmi K20 a K20 Pro podobné jako vejce a lišily se jen vnitřním vybavením, jeden kus mířil do střední třídy a druhý pak do high-endu. Letos se nic podobného konat nebude, protože Redmi K30 Pro definitivně nebude designově podobné základnímu modelu. Tvůrci totiž vypustili na web malý teaser plakátek, ze kterého je jasně vidět přední strana telefonu, o které se vedlo nejvíce debat.

Redmi K30 Pro tak půjde v současnosti lehce proti proudu, protože se potvrdily zvěsti o vysouvacím modulu selfie kamerky, kde se bude skrývat dvojice foto-senzorů. Žádné vykousnutí ani moderní průstřel, který zpopularizovaly poslední špičkové telefony na trhu. Nové vlajkové Redmi tedy opět sází na maximalizaci užitné plochy displeje a raději využije výsuvný modul. Teaser také potvrdil březnový termín uvedení telefonu na trh, i když stále nemáme v ruce konkrétní datum. Ale fanoušci se už pomalu mohou začít těšit, protože se určitě bude jednat o dostupnější telefon se Snapdragonem 865 než je Mi 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.