Čínský výrobní gigant Xiaomi se na trhu smartphonů etabloval naprosto skvěle. Nejen její podnikání s chytrými telefony, ale jeho komplexní výrobní strategie si zaslouží pochvalu. Od doby, kdy společnost spustila svůj offline prodejní systém, její podnikání rostlo exponenciálně. Zůstává v Top 5 v žebříčku světových výrobců smartphonů. Je také mezi pěti největšími v Číně. Pokud jde o Indii (druhý největší trh smartphonů na světě), Xiaomi je na prvním místě několik po sobě jdoucích čtvrtletí. Její Smart TV je nejlepší značkou v Číně a Indii. A i další zařízení od Xiaomi na trhu boří rekordy. Nedávno generální ředitel společnosti Xiaomi Lei Jun poodhalil finanční výkonnost společnosti za rok 2019.

Lei Jun o příjmech Xiaomi od roku 2010

Lei Jun

Jak víme, společnost Xiaomi byla založena v roce 2010. V prvních dvou letech (2012) dosáhly příjmy společnosti 10 miliard juanů. Trvalo však dalších 5 let (2017), než dosáhly mety 100 miliard. Je zajímavé, že přechod ze 100 miliard juanů na 200 miliard juanů nezabral moc času. Protože po pouhých dvou letech, tedy do konce roku 2019, již příjmy Xiaomi přesáhly 200 miliard.

Xiaomi tedy slaví, jelikož před několika dny potvrdili, že roční příjem skupiny Xiaomi za rok 2019 by měl překročit 200 miliard juanů. Očekává se, že výdaje na výzkum a vývoj budou asi 7 miliard juanů. Společnost Xiaomi rovněž uvedla, že skupina bude pokračovat ve své původní strategii a bude nadále mohutně investovat do výzkumu a vývoje. Bude se i nadále zaměřovat na „5G + AIoT“, aby rozšířili svůj náskok v oblasti loT. Pro letošní rok 2020 se očekává, že náklady na výzkum a vývoj společnosti Xiaomi překročí 10 miliard juanů.

Není pochyb o tom, že Xiaomi si vede velmi dobře, i přes svůj relativně mladý věk. Co si myslíte o rychlosti růstu Xiaomi? Bude tato společnost jednou srovnatelná s Apple a Samsungem? Dejte nám vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.