V poslední době už si pomalu začínáme zvykat na robotické pomocníky v domácnosti, i když je samozřejmě vše v začátcích a Skynetu se prozatím bát nemusíme. Hlavně pro nás lenochy jsou požehnáním robotické vysavače, které se o čistou podlahu postarají automaticky a vy si tak můžete s klidem hodit nohy nahoru. Pryč jsou také doby závratných cen za tyto zařízení, protože na čínských obchodech se dají najít opravdu jen za pár stovek. A to je přesně i případ dnešního kousku z e-shopu Cafago. A co takový robo-vysavač zvládne ?

Střízlivým odhadem toho za ty peníze zvládne docela hodně. Ano jedná se o zcela „no-name“ zařízení, ale robotický vysavač by měl zvládnout vysávání bez problému. Silné 1800pa sání tomu určitě pomůže a trojice filtrů také rozhodně neublíží. To vše údajně i s technologií vyhýbání se překážkám a nebezpečí v podobě schodů. Díky výšce pouhých 7.4 cm se vejde i pod drtivou většinu nábytku, což je pro vysávání vždy jen plus. Baterie s kapacitou 1200 mAh by měla stačit na zhruba 120 minut provozu a pokrytí 150 m² plochy, přičemž ji jednoduše dobijete pomocí USB kabelu. Nádobka na prach má 400 ml, takže by měla chvíli vydržet.

Na e-shopu Cafago je navíc tento robo-vysavač k mání jen za 23,13 euro v bleskových prodejích a k dostání je v bílé barvě s modrými detaily. Za tu cenu by člověk čekal spíše hračku než opravdový užitečný produkt, ale při pohledu na parametry by to možná stálo za to vyzkoušet.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.