Samsung nedávno představil Galaxy S20, které se dostanou do prodeje na začátku března. Jedná se o nejvybavenější telefony v historii společnosti Samsung. A nějakou dobu jim toto prvenství vydrží, dokud nepřijde chystaná novinka na konci tohoto léta, řada Galaxy Note. Budoucí Samsung Galaxy Note 20 v sobě zahrne technologie, které se nedostaly do Galaxy S20 a naznačí mnoho z trendů roku 2021. Včera se objevily některé z nich díky novému patentu.

Není to poprvé, kdy patenty podávané značkami odhalí technické informace o mobilech, které se na nás chystají. Tentokrát to byl Samsung, který odeslal svůj patent na US Patent and Trademark Office (USPTO) a díky tomu nám naznačil, jaký by mohl být design Samsung Galaxy Note 20.

Zakřivený displej a fyzická tlačítka

Ilustrace, které doprovázejí patent, odhalují zakřivenou obrazovku, podobně jako má Huawei Mate 30. Samsung však stále chce nabídnout všechna fyzická tlačítka, která jdou vidět skrz zakřivené sklo displeje v bočních okrajích. Tedy jiná cesta, než kterou se vydala vlajková loď od Huawei, která se rozhodla pro virtuální ovládání u Mate 30 Pro.

Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 patent

Ale možná nejzajímavější je, že poprvé jsme máme možnost vidět, přinejmenším ve formě oficiálního patentu Samsungu, některé z nejpřekvapivějších technických charakteristik, které kdysi přinesl tzv. Future Galaxy S11. Jedná se o řadu pokročilých senzorů, včetně elektromagnetického senzoru (EMG). Dále pak EEG senzoru a senzoru elektrokardiogramu (EKG).

Nějak si nemůžeme tyto senzory na našem mobilu, pokud Samsung bude mít v úmyslu integrovat je do jednoho z modelů řady Galaxy Note 20. Testy EMG se používají k nalezení neurosvalových onemocnění. To EEG senzory monitorují elektrickou aktivitu mozku. Senzor EKG se navíc používá k přesnému měření a prevenci abnormálních srdečních rytmů.

Holografický projektor

K těmto senzorům je přidán holografický projektor, který společnost Samsung v tomto patentu obsáhla také. Obecně řečeno, tato funkcionalita umožňuje promítání trojrozměrných obrazů do reálného prostředí. To je něco, co bylo dosud vidět pouze ve sci-fi filmech. Je stále ještě příliš brzy na to, abychom podávali detailní tipy o nadcházející sérii Galaxy Note. Ale není pochyb o tom, že se Samsung pokusí znovu překvapit novými technologiemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.