Xiaomi připravuje novou iteraci pro herní řadu smartphonů – Black Shark. To není překvapení, konec konců, herní smartphony jsou v dnešní době stále populárnější a Xiaomi lze považovat za jednu ze značek, která tento segment nastartovala. Společnost letos představí nový Black Shark 3 s 5G, Snapdragonem 865, QHD rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí.

Včera manažer značky zveřejnil anketu na sociální síti Weibo s dotazem, které nabíjení baterie + kapacita + cykly jsou pro herní zařízení nejlepší. Odhalili tak některé ze specifikací telefonu Black Shark 3. Ten přijde s 5 000 mAh baterií, která se nabíjí pomocí 65 W rychlého nabíjení, díky čemuž se může z nuly na 100% dostat za pouhých 38 minut.

Black Shark 3

Podle ankety bylo snadné uhodnout tuto specifikaci, protože ostatní tři volby jsou kombinací již existujících smartphonů. Rychlá nabíječka 55 W pro 4 500 mAh baterii má Huawei Mate X. 65 W + 4 000 mAh je Oppo Reno Ace. 55W + 4,440 mAh je kombinace nalezená v chystaném iQOO 3 5G. A kromě toho všechny tyto podlehnou degradaci po 600 cyklech.

V listopadu loňského roku se vynořil smartphone Xiaomi s kódovým označením MDY-11-EF a 66W rychlým nabíjením. Nový výpis z CCC certifikace pak také potvrdil, že telefon Black Shark 3 5G bude kompatibilní se stejnou nabíječkou.

Black Shark 3 bude spuštěn někdy v tomto roce a říká se, že bude vybaven 16 GB LPDDR5 RAM.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.