Korejský gigant LG na nás jako svoji další vlajkovou loď chystá LG V60 ThinQ, které bude samozřejmě navazovat hlavně na předchozí generaci V50 představenou loni. Jako většina firem i LG plánovali oficiální představení nového modelu na veletrhu MWC 2020 v Barceloně, ale hrozba koronaviru jim zkřížila plány. S největší pravděpodobností tak vše proběhne se zpožděním a přesné datum akce ještě ani nebylo zveřejněno. A nedivili bychom se, kdyby šlo podobně jako u konkurence o čistě online záležitost.

Dnes se také na internetu objevil další oficiální render tohoto chystaného telefonu, takže si můžeme udělat obrázek o jeho designu. Pro mnohé fandy LG je zklamáním přítomnost vykousnutí, které se u současné vlny vlajkových modelů většinou pokládá za přežitek. Alespoň je ale vykousnutí menší než u minulého V50 ThinQ. Jinak toho render příliš mnoho zajímavého neodhaluje, rámeček je kovový a zlaté barvy, takže by asi měla existovat i odpovídající barevná verze telefonu. Na boku je také vidět specializované hardwarové tlačítko pro Google Assistant.

Co se týče výbavy, tak by LG V60 ThinQ mělo dostat procesor Snapdragon 865, 8 GB RAM a alespoň 128 GB vnitřní paměti, stejně jako podporu 5G sítí. Dále se pak hovoří o solidní kapacitě 5000 mAh, což je lehce nadprůměrné v porovnání s konkurencí. Detaily o fotografickém vybavení zveřejněny zatím nebyly a musíme si tak ně ještě chvíli počkat. Potěšující je ale údajné zachování 3.5 mm audio jacku, který už se stává skoro vyhynulým. LG v současnosti nemají nijak extra prodejní čísla svých telefonů, takže doufají, že by to novinka mohla změnit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.