Jako většina mobilních výrobců i čínští Oppo měli velké plány pro veletrh MWC 2020 v Barceloně, kde plánovali představit svoji vlajkovou novinku, model Find X2. Zrušení celé akce kvůli hrozbě koronaviru samozřejmě znamenalo zásah do celé organizace a logistické problémy. Reakcí je tak posunutí tiskové konference spojené s představovačkou na 6. března a zatím to vypadá, že se bude jednat a klasickou akci a ne jen livestream online jako u konkurence.

Řada Find X2 bude podle všeho zahrnovat hned několik modelů a podle odhadů zasvěcených analytiků bychom se měli dočkat velmi dobře vybavených telefonů. Stěžejním prvkem budou procesory Snapdragon 865 a AMOLED displeje s QHD+ rozlišením a hlavně 120 Hz obnovovací frekvencí. Zanedbány určitě nebudou ani fotoaparáty, protože by jako hlavní měl šanci dostat nový 48 Mpix senzor od Sony s technologií Dual Pixel a protože Oppo vždy trpěli na kvalitní selfie snímače, tak i 32 Mpix selfie kamerka.

Na jednom vietnamském prodejním portálu už se také omylem objevily některé specifikace základní verze (tedy ne očekávaného vylepšeného Pro modelu) a vše vypadá poměrně věrohodně. Telefon by tak údajně měl mít 6,5-palcový displej, zmíněný procesor SD865, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, 48 Mpix + 13 Mpix + 8 Mpix kombo zadního fotoaparátu. 32 Mpix selfie kamerku, tělo z kovu a skla nebo 4065 mAh kapacitu baterie s 60W rychlo-nabíjením. Určitě také nepůjde o nic levného, protože Oppo si potrpí na kvalitu konstrukce a vyladěný design.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.