Čínský výrobce Redmi, se chystá představit svůj nejnovější smartphone, Redmi K30 Pro. Včera získal nový telefon Xiaomi 5G s čísly modelu M2001J11E a M2001J11C 3C certifikaci. Žadatelem o tuto certifikaci a výrobcem je společnost Xiaomi Communication Technology Co., Ltd.. Certifikace ukazuje, že napájecí adaptér má maximální výkon 33W a existují spekulace, že tento nový telefon je právě Redmi K30 Pro.

Podle zpráv bude Redmi K30 Pro používat OLED fullscreen displej s vysouvací kamerou. Jedním z kamerových senzorů bude Sony IMX686. Připomeňme, že model Redmi K30 je dodáván se snímačem Sony IMX686, což by také naznačovalo na Redmi K30Pro.

Redmi K30 Pro

Když se tento model dostal do benchmarkovací databáze Geekbench, mohli jsme z výpisu vidět, že K30 Pro bude pohánět Qualcomm Snapdragon 865 s SA, NSA dual-mode 5G a bude mít 8 GB RAM. A podle oblíbeného čínského uživatele sociální sítě Weibo, od kterého víme spoustu údajů, přijde K30 Pro s velkou baterií o kapcitě 4700 mAh, s podporou 33W rychlého nabíjení.

Další spekulace okolo Redmi K30 PRO

Podle spekulací se dočkáme nadcházející vlajkové lodi od Redmi s kompletním celoobrazovkovým displejem v první polovině roku 2020. Je to kvůli tomu, že K30 Pro by mělo mít vysouvací přední kameru. Vzhledem k tomu, že i původní K30 je dodáváno s displejem s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz, K30 Pro nebude mít žádný důvod to měnit.

Hlavní zadní kamerou by měl být 64MP senzor Sony IMX 686 doplněný třemi dalšími, zatím nespecifikovanými senzory.

Zatím netušíme, kolik by tento smartphone měl stát. Víme však, že Redmi se stalo sysnonymem pro poměr cena/výkon v segmentu mobilních telefonů. To znamená, že tento smartphone bude bezpochyby vysoce konkurenčním zařízením, ale zároveň by vám neměl udělat příliš velkou díru do peněženky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.