Telefony řady Xiaomi Mi 10 už jsou mezi námi (tedy pokud jako „nás“ počítáme i čínské kolegy), ale možná ještě nejsou kompletní. Představeny totiž byly jen dva modely, základní a vylepšená Pro varianta. A jak známo, tak od časů osmé generace Xiaomi vždy dříve či později dostali na trh i Lite model. Takže jediná otázka asi zní, kdy se přesně Xiaomi Mi 10 Lite dostane na trh a jak moc bude ořezané oproti základní verzi. Dnes se dostaly ven dokonce údajné první rendery tohoto telefonu a s velkou pravděpodobností půjde na asijský trh jako Mi CC10.

Rendery zatím nejsou oficiálně potvrzené, takže je berte s rezervou, ale vypadají poměrně věrohodně. Vidět na nich můžeme displej s průstřelem v levém horním rohu a lehoučce zvýrazněnou „bradu“ telefonu. Zásadní rozdíl je ale při pohledu na zadní stranu, která je kompletně jiná než u Mi 10. Namísto vertikálně uspořádaných senzorů fotoaparátu má Mi CC10 kruhový modul se čtyřmi senzory a LED bleskem pod ním. Hlavní senzor je pak zvýrazněn chromatickým okrajem, aby bylo jasné, který že to je zodpovědný za hlavní práci na fotografiích.

První pohled na design máme za sebou a můžeme se tak vesele pustit do spekulací o výbavě telefonu. Pesimisté tipují procesory Snapdragon 720G nebo 730G, ale to je podle mého příliš skromné. Xiaomi v roce 2020 nehodlá vyrábět telefony nižší třídy a tak se mi jako logická volba jeví Snapdragon 765 doplněný 6 GB nebo 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Je jasné, že tvůrci budou mít na paměti i fakt, že Xiaomi Mi 10 Lite bude určitě konkurovat některým modelům Redmi, takže se určitě pokusí o nějaké odlišení. Tak snad brzy uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.