Japonští Sony se už hezkých pár měsíců, či spíše let, potýkají s konstantním poklesem prodejů svých telefonů a tento trend se asi jen tak nezmění. Zatím se však nevzdávají a kromě vlajkových modelů nezanevřeli ani na levnější kousky. Jedním takovým je i nová Xperia L4, která dnes byla bez velkých fanfár v tichosti představena. I když se jedná o telefon s poměrně základním vybavením a plastovým tělem, tak si zachovává firemní „filmový“ formát displeje 21:9 stejně jako jejich špičkové modely.

Sony Xperia L4 nabídne 6,2-palcový LCD displej s rozlišením HD+, který má kapkovité vykousnutí na umístění přední selfie kamerky. Uvnitř najdeme postarší procesor Helio P22 spolu s 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, takže prostě a jednoduše závan starých časů. Hlavní fotoaparát je trojitý s 13 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix senzory, které pak doplní 8 Mpix selfie snímač. Čtečka otisků prstů je na boku telefonu a mnohé potěší i přítomnost 3.5 mm sluchátkového audio jacku. Kapacita baterie je 3580 mAh a podle tvůrců podporuje rychlo-nabíjení, jen přesně nezmiňují jaké a jak rychlé.

K zákazníkům by pak Sony Xperia L4 dorazí někdy na začátku jara, takže předpokládáme asi březnový termín dostupnosti. Oznámeny byly dvě dostupné barevné varianty (černá a modrá), ale Sony zatím mlčí jako zařezaní ohledně plánované ceny tohoto telefonu. Jako obvykle bude asi přestřelená, takže tento základní kousek osloví jen pár přeživších skalních fandů značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.