Nová generace telefonů OnePlus by měla dorazit hrubým odhadem někdy v dubnu/květnu letošního roku, i když si možná pospíší ještě více. Už jsme také měli možnost vidět několik „zaručených“ nástřelů specifikací chystaných modelů, ale samozřejmě nic konkrétně potvrzeného. A fanoušci značky jsou stále přesvědčení, že by se alespoň OnePlus 8 Pro mohl stát jejich prvním modelem, který konečně doplní chybějící vlastnosti jako je voděodolná certifikace IP68 nebo bezdrátové nabíjení.

Ostatně už předešlá generace vlajkových lodí OnePlus nějakou voděodolností disponovala, ale nešlo o konkrétní IP certifikaci. Šéf firmy Carl Pei to vysvětloval zbytečnou investicí jen do „štemplu“ a obecně se v minulosti spíše vyjadřoval proti těmto technologiím, který by telefony prodražily. Doba ale pokročila a současné vlajkové modely konkurence jsou v této oblasti napřed, takže možná OnePlus budou muset původní plány revidovat. Tomu by nasvědčoval i dnešní teaser populárního „leakstera“ Max J, který na možnou přítomnost certifikace IPxx u OnePlus 8 Pro upozorňuje.

Samozřejmě opět nejde o žádné oficiální vyjádření, ale jde alespoň a náznak naděje pro fanoušky o reálně existenci certfikace IP68 pro novou generaci OnePlus. Jinak budou telefony řady OnePlus 8 opět skvěle vybaveny, čeká se Snapdragon 865, až 12 GB RAM, 4500 mAh kapacita baterie s 50W nabíjením nebo čtveřice foto senzorů s hlavním 60 Mpix kouskem. A podle všeho hodlají OnePlus masivně zapracovat i na kvalitě snímků, protože i v této oblasti přece jen nepatřili do té úplně nejužší špičky. Držíme palce.