Ohebné telefony v současnosti dominují kategorii designových telefonů, i když dětské nemoci prvních generací se jim samozřejmě také nevyhnuly. Kromě čistě designových kousků jako Motorola RAZR 2019 nebo Samsung Galaxy Z Flip jsou ale na trhu hlavně modely, které mají za cíl hlavně nabídnout alternativu s výrazně větším displejem po rozložení. A čínská firma TCL podle všeho chystá nový kousek s velmi neotřelým přístupem k tomuto problému.

Tento koncept nového modelu měl být původně představen na veletrhu MWC 2020, ale ten byl jak známo zrušen. Redaktorům z CNETu se ale dostaly do rukou dostupné materiály a nutno dodat, že rozhodně stojí za zhlédnutí. Jedná se totiž opravdu o zcela nový přístup, protože by se displej nijak neskládal a telefon by tak neměl problémy s opotřebením pantu. Celý princip roztažení displeje není zcela jasný, ale podle obrázků si ho můžete představit zhruba jako zvětšení kuchyňského stolu nástavcem.

Část displeje by se nějak zavinula nebo obtočila a v zavřeném stavu by se tak jednalo o klasický telefon se zakřivenými okraji. Výsuvný mechanismus by pak schovanou část displeje roztáhl do plné plochy a uživatel by tak získal v podstatě tablet se vším všudy. Otázkou samozřejmě zůstává, zda podobné řešení nakonec nebude ještě mnohem náchylnější k poškození než současné ohebné displeje s pantem jako má Huawei Mate X nebo Samsung Galaxy Fold. Každopádně velmi zajímavý nápad a rozhodně jsme zvědavi jak se to TCL povede mechanicky provést.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.