V posledních měsících se výrazně zpopularizovala a rozšířila funkce, která byla ještě donedávna vyhrazena pouze herním telefonům. Ano hovoříme o vyšších obnovovacích frekvencích displeje a dnes už není takovým překvapením vidět 90 Hz nebo i 120 Hz u mainstreamových modelů. Žádný z velkých výrobců si tento trend nemůže dovolit ignorovat a veškeré špičkové současné modely se mu podřídily. Výjimkou není ani Samsung Galaxy S20, který se chlubí hned 120 Hz, ale ona je to pravda jen s poměrně zásadním dovětkem.

Nativní rozlišení displeje Samsungu S20 je totiž QHD+ a v tomto rozlišení je k dispozici pouze standardních 60 Hz. Plných 120 Hz totiž funguje „jen“ ve FullHD+ rozlišení, což mnoho uživatelů poměrně zklamalo. A v Samsungu jsou si toho podle všeho velmi dobře vědomi, takže se s největší pravděpodobností budou snažit tuto funkčnost rozšířit v některém z dalších firmwarových aktualizací. Tomu alespoň nasvědčuje dnes zveřejněný snímek nastavení telefonu s novým „Dynamic“ režimem. Ale bohužel se asi opět jedná o polovičaté řešení.

Dynamický režim totiž podle našich informací znamená automatické měnění obnovovací frekvenci v závislosti na mnoha faktorech. Frekvence by klesla ze 120 Hz zpět na 60 Hz například při překonání 42 ºC zahřívání baterie, nebo poklesu nabití baterie pod 55 %. Stejně tak mnoho aplikací (jako třeba Google Maps nebo vestavěná aplikace fotoaparátu) by automaticky používaly nižší frekvenci. I když jde samozřejmě o krok správným směrem, tak to není úplně přesně to, po čem uživatelé toužili a volali.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.