Včera se nám objevily nové detaily týkající se nástupce Samsung Galaxy Fold. Jak se tento telefon bude jmenovat je zatím nejasné, takže jej prozatím budeme nazývat Samsung Galaxy Fold 2. Už před nějakou dobou se objevilo pár informací, které získal Max Weinbach, člen XDA Developers. Ten v poslední době zveřejnil vícero informací o telefonech Samsung a drtivá většina z nich se potvrdila.

Nyní opět sdílel nějaké info o tom, jaký by měl být Samsung Galaxy Fold 2. Podělil se s námi o dalších podrobnostech o tomto třetím skládacím smartphonu od Samsung a pravdou je, že to zní dobře.

Samsung Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 by mohl mít kameru pod displejem

První věc, kterou komentoval je, že vnější displej Galaxy Fold 2 bude obsahovat výřez Samsung Infinity-V. Je to stejný styl výřezu, jaký najdeme například u Samsung Galaxy A10. To by mohlo znamenat, že displej bude zabírat velkou část vnější strany telefonu, a proto by vnější přední kamera mohla být umístěna v této poloze. Proto očekáváme mnohem větší panel, než byl původní 4,6-palcový na Galaxy Fold.

Mluvil také o vnitřní přední kameře tohoto telefonu, která bude na jeho 7,7-palcovém displeji a najdeme ji buď pod displejem nebo v dírce, jako má Galaxy S20. Je to už podruhé, co jsme slyšeli o kameře pod displejem tohoto modelu, takže na tom, zřejmě něco bude. Co se týče hlavních kamer, tak tam bychom se měli dočkat stejné konfigurace jako u Samsung Galaxy S20+, tedy:

  • hlavní fotoaparát s optickým zoomem 12 Mpx (f/1,8 + OIS)
  • 64 Mpx s 3x zoomem, 8k video (f/2 + OIS)
  • 12 Mpx širokoúhlý (f/2,2)

Kromě toho byla znovu potvrzena přítomnost S-Pen, i když to by u takových telefonů již mělo být normou. Neměli byste ale očekávat, že bude například jako pero u Galaxy Note 10. Samsung GalaxyFold 2 bude vyroben z keramiky a nerezové oceli, což jsou dva materiály kvalitnější než tradiční sklo a hliník.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.