Existuje několik značek, které musely odložit své prezentace z důvodu zrušení MWC 2020. Jednou z nich je i Oppo, které plánovalo uspořádat akci v Barceloně 22. února. Tato událost byla samozřejmě také zrušena a odložena na neurčité datum. To by mělo být oznámeno již brzy. Na této akci se představí Oppo Find X2 a X2 Pro, dvě zařízení, na které čeká spousta uživatelů. Dnes jsme se dozvěděli něco o Pro modelu, konkrétněji o jedné z jeho fotografických specifikací. Díky tomu víme, že se na trh dostane jako jeden z nejpokročilejších mobilů na trhu v několika aspektech.

Tento model by měl dorazit jako náhrada telefonu Oppo Find X představeného v roce 2018. Podle dosavadních informací se Oppo rozhodlo dostat to nejlepší do modelu Find X2 Pro.

Oppo Find X2 Pro: snímač dedikovaný k 60x hybridnímu zoomu

Už víme, že model Pro dorazí s jedním z nejlepších displejů na trhu, s neuvěřitelným rychlým nabíjením a skvělým fotoaparátem. A dnes můžeme doplnit další informace, týkající se sekce fotografování.

Čínský uživatel sociální sítě Weibo potvrdil, že Oppo Find X2 Pro dorazí se senzorem schopným dosáhnout 60x zoomu. Samozřejmě hybridního, tedy optického a digitálního zoomu. Taktéž naznačuje, že tento 60x zoom je pokročilejší než ten, který bylo možno vidět u Oppo Reno 10x.

Připomeňme, že Oppo Reno 10x uvedené na trh v roce 2019 přišlo s pětinásobným optickým zoomem s docela překvapivými výsledky. Nyní bychom se tedy mohli něčeho daleko lepšího, i díky novému procesoru Qualcomm Snapdragon 865 a jeho práci s fotografiemi.

Je důležité upozornit, že tento 60x zoom bude mixem optického a digitálního zoomu. Očekává se, že senzor tohoto nového zařízení bude 13 megapixelový, proto jsme zvědavi, až uvidíme, čeho Oppo dosáhne s touto konfigurací.

Momentálně ale si musíme ještě pár dnů počkat, protože Find X2 / Pro budou oficiálně představeno až v březnu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.