Pokud patříte k vášnivým hráčům mobilních her, tak jsou pro vás standardní modely asi něčím, nad čím ohrnete nos. Výkonnostně sice samozřejmě špičkové kousky dostačují, ale v oblasti chlazení, doplňků a donedávna také displeje mají často rezervy. Jedinou volbou pro zatvrzelé „pařany“ tak jsou specializované herní mobilní telefony. Ty obvykle nebazírují třeba na fotografickém vybavení, ale vše je podřízeno právě jen a čistě herní výbavě. A dva modely řady ASUS ROG Phone pro vás dnes máme ve slevové akci na e-shopu Gearbest.

Začneme tím novějším, kterým je super výkonný ASUS ROG Phone 2 vybavený procesorem Snapdragon 855 Plus , 8 GB RAM a 128 GB UFS 3.0 vnitřní paměti. Displej je 6,59-palcový AMOLED s FullHD+ rozlišením a hlavně parádní obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie s kapacitou 6000 mAh také vydrží dlouho a nabíjení QC4.0 určitě také potěší. Telefon má kapalné chlazení, stereo reproduktory nebo duální vibrační systém s extra dvojicí virtuálním tlačítek. Malou pihou na kráse je ale to, že se podle všeho jedná o čínskou verzi s mezinárodním software, takže schází podpora pásma LTE B20. Ale za 529.99 dolarů v černé verzi se stále jedná o velmi dobrou koupi.

Pokud byste snad chtěli ušetřit, nebo vyžadujete opravdu mezinárodní verzi se vším všudy, tak je možností si pořídit i starší generaci ASUS ROG ZS600KL. Ta má sice jen procesor Snapdragon 845, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, ale na většinu her je to stále více než dostačující. Displej je 6-palcový AMOLED s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Samozřejmostí je opět duální systém kapalného chlazení, stereo reproduktory a extra virtuální tlačítka. To vše jen za 439.99 dolarů, také v černé barevné variantě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.