Japonsko je pro technologické nadšence zemí zaslíbenou, ale spousta jejich produktů je prostě „jiných“. A neplatí to samozřejmě jen pro technologie, mentalita zákazníků je prostě zcela odlišné od nás nudných Evropanů. Dalším důkazem tohoto faktu je i nový telefon Tone e20, který se pokouší vymýtit nešvar nahých selfie a aktů obecně. Zájemce o pořízení podobného kousku asi spočítáte na prstech ruky průměrně úspěšného dřevorubce, ale koneckonců proč ne.

Tone e20 je totiž vybaven umělou inteligencí, která údajně rozpozná, když se majitel snaží vyfotit nějaký ten „nahý“ snímek. Fotografie se pak automaticky neuloží, takže prostě máte smůlu. Funguje to samozřejmě jak na selfie, tak i hlavní fotoaparát a zajímalo by mě, jak drakonický algoritmus opravdu je. Protože ruku na srdce, mezi reálnou nahotou a některým oblečením je opravdu minimální rozdíl. Telefon se také umí spárovat s druhým zařízením, kam automaticky odesílá zprávu o pokusu fotit nahé snímky. Takže funkce ideální pro rodiče, případně náboženské fanatiky.

Při pohledu na výbavu telefonu je jasné, že tato kontroverzní funkce je tím jediným, čím tento model může zaujmout. Tone e20 je totiž vybaven procesorem Helio P22, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 6,26-palcovým HD+ displejem, trojicí 13 Mpix + 12 Mpix +2 Mpix zadních fotoaparátů a 8 Mpix selfie kamerkou. Prodávat se bude jen v Japonsku za zhruba 178 dolarů a kdo ví, třeba se nějaký ten kupec najde. Každopádně jde o krásně bizarní kuriozitku z mobilního světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.