Nové telefony řady Xiaomi Mi 10 jsou jednoznačným prodejním hitem a první čísla a rychlost vyprodání tomu jen nasvědčují. Před pár dny při první vlně dostupnosti základního modelu Mi 10 stačilo pouhých 60 vteřin, aby zmizely telefon v hodnotě přes 200 milionů juanů (tedy asi 28.5 milionu dolarů). Dnešní nástup vylepšené verze Mi 10 Pro to ještě překonal, protože na kompletní vyprodání stačilo pouhých 55 vteřin. Prodeje opět přesáhly 200 milionů juanů, takže si Xiaomi mohou mnout ruce.

Tedy předtím, než se pomalu začnou děsit, protože podle posledních zpráv na ně brzy dopadne důsledek kombinace dovolené během lunárního roku a epidemie koronaviru. Veškeré skladové zásoby telefonů totiž pocházejí z produkce továren před jejich uzavřením právě na dobu oslav čínského Nového roku. Vzhledem k problémům s epidemií se však znovuotevření továren posunulo a analytici tak očekávají problémy se skladovými zásobami nových telefonů. Ostatně i když druhá várka Mi 10 by měla být dostupná 21. února, tak u Mi 10 Pro neexistuje žádný další oficiální termín.

Šéf Xiaomi Lei Jun před pár dny hovořil o pečlivé připravenosti firmy na adekvátní rychlost výroby, ale realita pravděpodobně vypadá trochu jinak. Další z ředitelů firmy, Lin Bin, se nechal slyšet, že denně volá do továrny ve snaze zajistit, aby vše běželo 24/7. Čínské zasvěcené zdroje tak pro příští týdny očekávají nedostatek veškerých modelů Mi 10 a dá se tak předpokládat, že v dohledné době nedojde ke globálnímu představení nové řady. Domácí čínský trh má vždy prioritu a až po jeho nasycení se dá předpokládat soustředění na další oblasti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.