Čínští Xiaomi už jsou zavedenou značkou i na poli síťových výrobků a zrovna před pár dny šel na trh jejich zbrusu nový router vybavený certifikací Wi-Fi 6. Ten je ale samozřejmě pro drtivou většinu domácích uživatelů zcela zbytečný, protože jeho pokročilé funkci ani zdaleka nevyužijí. Ale mohl by se jim hodit mnohem jednodušší a výrazně levnější kousek tohoto výrobce, kterým je Xiaomi Mi Router 4C. Ten je navíc momentálně v nabídce bleskových prodejů na e-shopu Tomtop.

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4C je jako nejlevnější kousek moderní řady od Xiaomi. Sice nabídne technologicky jen základní funkce a parametry, ale pro mnoho domácích uživatelů to za ty peníze naprosto postačí. Router má hned čtveřici antén pro silný signál, podporuje pouze single 2.4 GHz pásmo, ale rychlostmi až 300 Mbps. Vestavěných 64 MB RAM postačí pro až 64 zároveň připojených zařízení, což asi stejně doma nevyužijete. LAN i WAN porty jsou jen 10M/100M, ale router má alespoň pokročilé optimalizace pro bezproblémové „síťování“.

A kolik že za Xiaomi Mi Router 4C zaplatíte ? Momentálně je v akci na e-shopu Tomtop jen za 16.99 dolarů z čínského skladu, takže vaše peněženka rozhodně nezapláče. Na základní domácí použití ale určitě stačí, takže se jedná o velmi solidní investici do síťového vybavení.