Jak OnePlus informoval, je tady nová aktualizace OxygenOS pro své chytré telefony OnePlus 7T Pro, OnePlus 7 Pro a OnePlus 7. Nejnovější aktualizace softwaru přináší měsíc starou bezpečnostní opravu systému Android pro leden 2020. Dále pak některé nové funkce a několik oprav chyb na těchto třech zařízeních.

Nejnovější aktualizace pro řadu OnePlus 7 přináší verzi softwaru OxygenOS 10.0.4 pro Evropu a na další globální trhy. Pro Indii je pak určena aktualizace OxygenOS 10.3.1. Na druhou stranu, OnePlus 7T Pro je již dodáván s verzí OxygenOS 10.0.7 [EU and Global].

Podle changelogu přináší nová aktualizace optimalizaci systému správy RAM v zařízení. Rovněž přichází s opravou problémů s černou / prázdnou obrazovkou u některých aplikací spolu s přidanou funkcí na podporu připomenutí upozornění na ochranu soukromí. Nový software OxygenOS navíc vylepšuje celkovou stabilitu systému a opravu obecných chyb.

aktualizace OxygenOS

Regionální odlišnosti aktualizace OxygenOS

Jak již bylo zmíněno, nejnovější verze aktualizace OxygenOS se liší v jednotlivých regionech. Díky tomu přináší do smartphonů OnePlus několik nových doplňkových funkcí. V Indii sem patří integrace registrace VoWifi pro Jio Sim, podporovaná synchronizace s poznámkami a kontakty a nová aplikace Work-Life Balance.

Nová aktualizace softwaru probíhá celosvětově prostřednictvím OTA. Je velikost je zhruba 244 MB, v závislosti na modelu smartphonu a regionu. Aktualizace se zatím distribuuje pro omezený počet uživatelů a v příštích dnech by měla být uvolněna do širšího okruhu, v případě, že nebudou nalezeny žádné chyby.

Produktový manažer OnePlus Global také ve svém prohlášení uvedl: „Vážíme si vaší aktivní zpětné vazby a za to, že se na nás obracíte. S vaší pomocí se nám podařilo lépe optimalizovat a vylepšit několik klíčových oblastí. Děkujeme vám za trpělivost a jako vždy se těšíme na vaši nepřetržitou zpětnou vazbu prostřednictvím Community aplikace.“