Podle posledních zpráv dokázalo Xiaomi Mi 10 vyprodat svou první várku méně než za jednu minutu. I to ukazuje na popularitu tohoto smartphonu. Další potenciální zájemci si však možná budou muset na další prodej poněkud počkat. Je to z toho důvodu, že fabrika, ve které se Mi 10 vyrábí, je aktuálně mimo provoz. Důvodem je samozřejmě probíhající epidemie koronaviru v Číně. Xiaomi tedy má ještě nějaké zásoby v rezervě, ale na další prodej si prostě budeme muset počkat. Nicméně, Xu Jieyun, generální ředitel oddělení pro styk s veřejností skupiny Xiaomi, odhalil některé informace z dat předprodeje řady Xiaomi 10.

Podle něj nejméně 40% uživatelů, kteří se účastnili předprodeje Xiaomi Mi 10, přišlo od jiných značek. A 40% je opravdu hodně velké číslo. A je to i to, co většina výrobců chce. Přetáhnout k sobě co nejvíce uživatelů jiných značek. Xu doslova řekl: „Najednou je mezi námi tolik nových přátel. Fanoušci Mi, na které se dnes nedostala řada, buďte trpěliví. 18. února bychom měli spustit prodej Xiaomi 10 Pro“.

Xiaomi Mi 10

To neznamená, že „noví přátelé Mi“ zavrhli své původní značky. Ukazuje to, že Xiaomi dalo tímto telefonem důvod kupujícím vyzkoušet si jinou značku. A pokud Xiaomi Mi 10 nesplní jejich očekávání, tito noví uživatelé pravděpodobně zmizí tak rychle, jak přišli.

Xiaomi Mi 10 specifikace

Xiaomi Mi 10 používá 6,67 ″ AMOLED zakřivený displej s obnovovací frekvenci 90 Hz a dotykovou frekvencí 180 Hz. Brada telefonu je velmi tenká (3,32 mm) a tento displej podporuje sunny screen 3.0, jas 1120 nitů a kontrastní poměr 5000000: 1.

Tento telefon pohání Qualcomm Snapdragon 865 SoC, který podporuje duální režim SA/NSA. Využívá novou generaci pamětí LPDDR 5 a rychlejší UFS3.0, které poskytuje rychlost zápisu až 730 MB/s. Podporuje také Wi-Fi 6, které má propustnost 9,6 Gb/s. Díky svým specifikacím je Mi 10 schopen získat více než 585 000 bodů v benchmarku AnTuTu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.