Čínští Xiaomi patří k firmám, které se nebojí vybočit ze zavedených stereotypů a jejich neustálý přísun nových patentů a hledání designových řešení to jen potvrzuje. Asi si vzpomínáte na jeden z nejzajímavějších designů loňského roku, kterým byl určitě jejich Mi MIX Alpha. Tento nabídl užitnou plochu displeje plných 180.6 %, protože byl displej zaoblen a zasahoval i do velké části zad telefonu. A Xiaomi se podobného řešení stále nevzdávají, protože si čerstvě nechali patentovat něco podobného.

I v tomto případě displej „přetéká“ na zadní stranu telefonu, ale pouze v podobě tenkých pruhů a nejsem si zcela jist funkčností podobného řešení. Uživatel totiž musí právě za hrany telefon nějak držet a dotykový displej pod prsty není na držení a ovládání zrovna ideální. Každopádně jde o lehce konzervativnější přístup než u Mi MIX Alpha, čemuž napovídá i klasický dvojitý senzor zadního fotoaparátu umístěný uprostřed zad na ose telefonu. Asi také není nutné dodávat, že se stále jedná jen o patent a většina takových nikdy nespatří světlo masové výroby.

This slideshow requires JavaScript.

A když už jsme u masové výroby a Mi MIX Alpha, tak se musím pozastavit nad vyjádřením šéfa technické komise Xiaomi, pana Cui Baoqiu. Ten totiž prohlásil, že Mi MIX Alpha je v podstatě připraven k masové produkci a čeká se jen na pokyn nejvyšší vedení a tu správnou koordinaci. No, vzhledem k oficiální ceně 19.999 juanů (závratných 2862 dolarů) to asi s tou masovostí nebude až tak horké. Navíc sám Lei Jun v minulosti tvrdil, že tento telefon je jen ukázkový koncept, který není určen pro reálnou produkci a distribuci. Názor se samozřejmě mohl změnit, ale není to příliš pravděpodobné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.