Japonský gigant Sony se v poslední době potýká s velkou ztrátovostí své mobilní divize a už nejednou prosákly informace o jejím možném uzavření. Podle všeho ale stále mají špičky firmy v sekci výroby mobilních telefonů důvěru a tak se na svět brzy chystá nová vlajková loď Sony Xperia 1.1 (nebo možná Xperia 2). Ta měla být původně představena během veletrhu MWC 2020 v Barceloně, ale po jeho zrušení se musí hledat náhradní možnost. Ta přijde 24. února v 15.30 pekingského času a na svět se už dostaly také konkrétnější informace o vybavení nového telefonu.

Xperia 1.1 by měla dost do vínku 4K HDR OLED displej s poměrem stran 21:9 a výkon pak bude zajišťovat procesor Snapdragon 865. Bude se tak jednat o 5G telefon, ale Sony hlavně budou chtít ohromit zákazníky fotografickým vybavením. Už mnoho let je totiž s podivem, že samotní tvůrci těch nejlepších foto senzorů na trhu nejsou schopni správně vyladit spojení hardwaru a softwaru a v jejich vlastních telefonech podávají tyto senzory horší výsledky než u konkurence. Bude tomu tak opět u nové vlajkové lodi ?

To je samozřejmě těžké odhadnout, protože papírová výbava vypadá velice solidně. Sestava zadního fotoaparátu by se měla skládat hned z pětice senzorů, přičemž jedním z hlavních by měl být 12 MPix Sony IMX555 s velikostí pixelů, který je s největší pravděpodobností použit i u nových modelů Samsung Galaxy S20/S20+. Kompletní sestava senzorů by pak měla vypadat následovně :

  • 12 Mpix 1/1.5-palcový senzor
  • 64 Mpix 1/1.7-palcový senzor
  • 2 Mpix ToF kamerka
  • 12 Mpix 1/3.4-palcový ultra-wide senzor
  • periskopická jednotka / OIS

Kromě vlajkové lodi Xperia 1.1 také údajně Sony plánuje představit i midrange model Xperia 5 Plus (nebo také Xperia 9), který by měl být vybaven procesorem Snapdragon 765 5G. Uvidíme jak se Sony povede vstup na trh s novou generací telefonů, protože si prostě nemohou dovolit další propadák.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.