Strašák epidemie koronaviru pomalu začíná obcházet celý svět a v posledních dnech výrazně ovlivnil i svět mobilních telefonů. Nemluvíme o problémech s výrobou a distribucí kvůli zavřeným továrnám a obchodům, ale hlavně o veletrhu MWC 2020. Barcelonská akce je každý rok tím nejdůležitějším momentem pro výrobce, kteří se chtějí pochlubit nějakým tím novým modelem. Kvůli exodu velkých značek byl ale po krátkém váhání veletrh kompletně zrušen a nedočkáme se tak oficiálního předvedení nových modelů jako je třeba Nokia 10.

Tvůrci z HMD Global totiž plánovali nový telefon Nokia 10 poprvé předvést právě přímo na veletrhu MWC 2020 a nemělo jít o jedinou novinku z jejich stáje. Zasvěcení vrabci si na střechách štěbetali také o možnosti chytrých hodinek Nokia se systémem Android WearOS nebo „hloupého“ telefonu s Androidem, což je ovšem lehký protimluv. Hlavní hvězdou jejich show ale měla být právě Nokia 10, od které si tvůrci hodně slibují. Prodeje v posledních měsících totiž nejsou zrovna přesvědčivé pro legendární finskou značku a nutně by potřebovali nějaký nový hit.

Zrušení veletrhu samozřejmě neznamená zrušení vydání jejich plánovaných modelů, i když asi dojde k mírnému posunu. To postihlo například také globální vydání Xiaomi Mi 10, takže nejde o žádné velké překvapení. HMD Global zatím poslali do světa jen obecné vyjádření o plánech na náhradní představovací akci, takže netušíme zda půjde jen o online akci, jakou zvolila konkurence, nebo klasická tiskovka. Konkrétní datum tak neznáme, ale asi se dočkáme maximálně v řádu týdnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.