Dnes ráno se do prodejů v mateřské Číně poprvé dostaly telefony s procesorem Snapdragon 865 a modří už vědí, že se jednalo o základní modely řady Xiaomi Mi 10. Šlo samozřejmě o prodeje skrze oficiální kanály a podle dostupných údajů trvalo kompletní vyprodání zásob pouhou minutu. Celkově první várka s objemem prodejů přesáhla 200 milionů juanů (tedy asi 28.65 milionů dolarů). Pro začátek velmi slušná čísla, za které by většina konkurence dala minimálně jednu ledvinu.

A to za pár dnů teprve vtrhne do arény první várka vybavenějšího modelu Xiaomi Mi 10 Pro, takže 18. února budou asi opět padat rekordy a pořádná „hausnumera“. Ve včerejším interview se šéf firmy Lei Jun vyjádřil právě i k tématu dostupnosti a produkčních kapacit, když prohlásil, že se firma více než měsíc pečlivě připravovala právě na zajištění dostatečných výrobních kapacit. Bohužel vše zkomplikovala epidemie koronaviru, takže některé továrny měly omezený provoz, což zapříčiní určité nedostatky v dostupnosti telefonu zhruba příští dva týdny.

Podle prvotního zájmu o nové vlajkové lodi Xiaomi to vypadá, že hlad čínských zákazníků po špičkové technice nedokáže potlačit ani epidemie nebezpečného viru. Ostatně sám Lei Jun prohlásil, že život v Číně může být virem postižen, ale nemůže Čínu porazit. Tak snad bude mít pravdu. Každopádně reálným testem pro nové modely Mi 10 budou až příští týdny a doufejme, že globální představení také není příliš vzdáleno. Vzhledem ke zrušení veletrhu MWC 2020 se sice podle všeho lehce posune, ale stále by se mělo jednat maximálně o řád týdnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.