OnePlus se chystá představit nové duo chytrých telefonů označených OnePlus 8 a 8 Pro. O těchto očekávaných telefonech se samozřejmě vyrojilo v poslední době spousta informací a spekulací. Díky tomu máme docela máme jasný obrázek o tom, jak budou vypadat. V minulém měsíci bylo možno spatřit OnePlus 8 Pro (s modelovým číslem IN2023) na GeekBench se Snapdragon 865. Nyní máme možnost porovnat i druhý smartphone, pravděpodobně OnePlus 8 s číslem modelu IN2025, který se taktéž objevil v Geekbench.

Skóre, kterého dosáhl Snapdragon 865, vypadá velmi působivě. Mějte ale na paměti, že výše uvedená skóre jsou založena na GeekBench 4.0. V dnešní době je většina benchmarků na platformě prováděna pomocí GeekBench 5.0, který používá odlišnou metodu počítání. Přesto můžeme předpokládat, že obě varianty (8 i 8 Pro) budou mít podobný výkon. Na straně paměti RAM se ale telefony liší.

OnePlus 8 spatřen v Geekbench se Snapdragonem 865 a 8 GB RAM

OnePlus 8 spatřen v Geekbench

Zatímco varianta Pro obsahuje 12 GB paměti RAM, standardní verze bude vybavena 8 GB paměti RAM. To neznamená, že by standard nakonec nedostal i variantu se 12 GB RAM, ale ta prozatím není potvrzena. Podle kolujících informací by pak OnePlus měl přinést 16 GB RAM do koncem roku 2020 v McLaren edici.

V současné době je jednou z hlavních nezodpovězených otázek ta, zda si OnePlus vyhradí 120 Hz displej pro model Pro a standardní verze bude mít 90 Hz, nebo zda oba modely budou používat identický panel. Taktéž se spekuluje, že bude existovat nová 50W nabíječka, možná v obou variantách. Jak očekáváme, OnePlus 8 a 8 Pro budou představeny koncem března nebo začátkem dubna místo obvyklejšího květnového termínu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.