Čínští Xiaomi „fušují“ do řemesla v podstatě ve všech kategoriích elektroniky a jejich záběr je vskutku úctyhodný. Mají pod palcem celou armádu pod-značek a crowdfundingových aktivit, takže celý ekosystém je nesmírně provázaný. Ale osobně si nevzpomínám na žádný all-in-one počítač z jejich produkce, takže dnešní kousek z našeho článku je možná premiérový. Každopádně pochází z platformy Youpin a jedná se o model Ningmei CR600 s velice solidní výbavou a dobrou cenou.

All-in-one počítače sice trpí neduhem nemožnosti (nebo obří složitosti) případného upgradu, ale jako domácí nebo firemní stroj jsou velmi populární. Ningmei CR600 konkrétně nabízí 23,8-palcový IPS displej s FullHD rozlišením a procesory Intel Core 9.generace, takže sice nejde o zcela nové modely, ale výkonu mají stále na rozdávání. Na výběr je ze dvou variant procesoru (i3-9100 nebo i5-9400) a k dispozici je 512 GB SSD disk nebo u nejvyšší verze kombinace 256 GB SSD a 1 TB klasického disku.

Monitor tohoto All-in-one kousku také vyniká velice slušnou polohovatelností a samotné jádro počítače se skrývá na zádech monitoru v krabičce o rozměrech pouhých 10 x 10 cm. Navzdory tomu je k dispozici třeba plných šest USB portů, z nichž jsou hned čtyři verze 3.0. Třešničkou na dortu je pak dle očekávání cena, protože základní variantu pořídíte jen za 3199 juanů (tedy asi 458 dolarů). S největší pravděpodobností se ale tohoto modelu nedočkáme na globálních trzích a můžeme tak opět jen závidět čínským kolegům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.