Čínská značka Meizu momentálně neprožívá zrovna ideální časy a jejich podíl na trhu s mobilními telefony vytrvale klesá. To ale samozřejmě neznamená, že už rezignovali na produkci výborných telefonů a například minulá generace špičkových Meizu 16th byla velmi povedená. Šéf firmy Jerry Wang byl vždy fanouškem symetrického designu displeje a proto se zatím jejich vlajkové lodi vyhýbaly častému „vykousnutí“ displeje. Dnes se na internetu objevily údajné snímky chystané nové generace Meizu 17th a dokonce i reálný snímek Meizu 17th Plus spolu s malým výpisem specifikací.

Samozřejmě není v obou případech jisté, zda se opravdu jedná o inzerované telefony, nebo zda se zaskvěl některý z fanoušků svým výtvorem. Každopádně má údajné Meizu 17th displej s výrazně zaoblenými stranami a skromným designovým „průstřelem“ displeje pro umístění selfie kamerky na ose telefonu. Zadní strana pak odhaluje kruhový modul zadního fotoaparátu se čtveřicí senzorů a LED bleskem hezky uprostřed. Celkově je vzhled telefonu poměrně „čistý“ s minimálními rámečky a dovedeme si klidně představit, že by se pod něj Meizu mohlo podepsat.

S údajným reálným snímkem Meizu 17th Plus pak máme o něco větší problém, protože není nikde k vidění přední selfie kamerka. Její integrace pod displej je stále jen fantastickým snem tvůrců telefonů, takže jediným východiskem by byl teoreticky výsuvný modul. Je to samozřejmě možné, i když máme jisté pochybnosti. Jinak má telefon dle snímku procesor Snapdragon 865, 512 GB vnitřní paměti nebo trojitý zadní fotoaparát se 100 Mpix + 20 Mpix + 20 Mpix senzory. Tak třeba se Meizu pochlapí a brzy situaci osvětlí, protože ještě nedávno slibovali, že budou první právě s telefonem s SD865…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.