Mobilní světový kongres (MWC) je každoroční největší světovou událostí v oblasti mobilních technologií. Letošního ročníku se však nedočkáme, alespoň ne v plánovaném termínu 24. a 27. února 2020. Včera večer totiž GSM asociace (GSMA) oficiálně zrušila tuto akci. Důvod pro zrušení není příliš překvapivý – obavy z dalšího šíření aktuální epidemie koronaviru.

Od minulého týdne se ze stejného důvodu zrušilo svou účast na akci pět velkých společností. Podle generálního ředitele GSMA Johna Hoffmana vypuknutí epidemie koronaviru tak znemožnilo pořádání letošní akce. Jeho prohlášení říká:

„S náležitým ohledem na bezpečnost a životní prostředí v Barceloně, a potažmo v celém Španělsku, dnes GSMA ruší MWC Barcelona 2020, protože globální obavy týkající se epidemie koronaviru, obavy z cestování a další okolnosti znemožňují GSMA pořádat tuto akci. Hostitelské město (míněna Barcelona) toto rozhodnutí respektuje a rozumí mu. GSMA a hostitelské město budou i nadále spolupracovat a vzájemně se podporovat pro MWC Barcelona 2021 a další ročníky. Naše sympatie jsou v této době s nemocnými v Číně a po celém světě.“

K dnešnímu dni počet úmrtí přesahuje 1300 a celosvětově je nakaženo více než 60 000 lidí. Ačkoli již 28 zemí potvrdilo výskyt nemocných, většina nakažených a úmrtí je zaznamenána v čínském Wu-chanu. Ve snaze zabránit zrušení akce se GSMA zpočátku pokusila zavést preventivní opatření. Avšak řada účastníků by přijížděla právě z Číny, takže nakonec to nikomu nestálo za podstoupení rizika dalšího šíření.

MWC 2020 zrušeno

MWC 2020 zrušeno – vystavovatelé rušili účast již v minulém týdnu

Stěžejní výrobci již předem oznamovali svůj negativní postoj k MWC 2020. LG byla jednou z prvních společností, které společně s Ericsson oznámila svou neúčast. Následovaly společnosti jako Nvidia, Intel, Vivo, Sony a Amazon. Cisco, Nokia, BT a HMD následně také zrušily svou účast. Na základě toho bylo jasné, že jedinou možností je úplné zrušení letošního ročníku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.