Herní telefony se v poslední době staly pro velké značky velmi oblíbenou kategorií a je věcí skoro stavovské cti pod svými křídly nějaký mít. Ať už se jedná o řadu BlackShark od Xiaomi, Red Magic od Nubie, ROG od Asusu nebo samostatný Razer phone, tak vždy jde o nadupané telefony orientované na hrubý brutální výkon a vysoce kvalitní displej s vysokou obnovovací frekvencí. A do rozjetého vlaku brzy naskočí i další čínské velké jméno, protože Lenovo brzy rozšíří svoji herní řadu Legion z notebooků i na telefony.

A protože bylo dlouho ohledně tohoto kousku ticho po pěšině, tak si asi tvůrci řekli, že je nejvyšší čas na nějaký ten teaser. A dnes se tak na čínské sociální síti Weibo ukázal slušivý plakátek lákající právě na brzké vydání herních telefonů Lenovo Legion. Mnoho informací se z něj nedozvíme, protože kromě agresivního rudého ladění a symbolu řady Legion plakátek potvrzuje jen použití současné procesorové špičky v podobě Snapdragonu 865 5G. To ale není žádným extra překvapením, protože pro high-end mobilní hraní asi jiná varianta stejně moc neexistuje.

Ohledně další výbavy chystaných telefonů Lenovo Legion pak existují jen dohady, protože firma je na konkrétní informace skoupá. Čínští analytici očekávají houfně třeba 144 Hz obnovovací frekvenci displeje, LPDDR5 paměti RAM nebo UFS 3.0 vnitřní paměti. Takže v zásadě zhruba to, čím chtějí bodovat i ostatní konkurenční produkty současné generace. Lenovo se tak bude muset snažit něčím zaujmout a budeme velmi zvědavi jak se jim to povede. V poslední době přece jen mnoho extra úspěchů nesklízí a nějaký ten prodejní hit by se jim určitě hodil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.