Dnešní představovací akce čínských Xiaomi se nakonec kvůli hrozbě koronavira konala jen pomocí online streamu, ale i tak jsme se dočkali pořádné porce novinek. Hlavní pozornost na sebe samozřejmě strhly nové vlajkové telefony Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, ale to se dalo očekávat. Lehce v závětří pak proběhlo předvedení dalších menších produktů a my se na tři takové nové produkty podíváme podrobněji.

Jako první si vezmeme na paškál nový router Xiaomi AIoT Router AX3600. O tom, už byla řeč v našich minulých článcích, protože se jedná o velmi zajímavý kousek postavený na čipsetu Qualcomm IPQ8071A, který byl původně plánován jen pro podnikové nasazení. Router tak podporuje nový standard Wi-Fi 6, díky kterému se výrazně zvednou i rychlosti, či optimalizace vícečetných připojení nebo spotřeba. Router má hned 7 antén, přičemž jedna z nich je vyhrazena čistě pro IoT (Internet of Things) produkty a chytré kusy z vlastní stáje umí i sám detekovat. S cenou 599 juanů (tedy asi 86 dolarů) se po něm jistě jen zapráší.

Další pak přijde na řadu velmi šikovný bezdrátový Bluetooth reproduktor Xiaomi Wireless Charge Bluetooth Speaker, který úspěšně kombinuje nejen poslech hudby, ale i bezdrátové nabíjení. Samozřejmostí je podpora standardu Qi a nabíječka zvládne až 30W, takže se hodí právě i pro nové modely řady Mi 10. Nabíjecí spirála je navíc umístěna přímo vepředu, takže není problém telefon jen opřít a při nabíjení třeba sledovat i film. Reproduktory pak mají 2x5W a bude se hodit i vestavěný mikrofon nebo podpora hlasového asistenta XiaoAI. Potěší určitě i moderní Bluetooth 5.0 nebo NFC čip. To vše jen za 249 juanů, tedy v přepočtu asi za 36 dolarů.

A třetím do mariáše je pak nabíječka Xiaomi GaN charger Type-C 65W, která má v popisku asi vše podstatné. Mělo by se jednat o stejnou nabíječku, jaká je v balení Xiaomi Mi 10 Pro, které 50W nabíjením kompletně nabije asi za 45 minut. Důležitá je i podpora standardu PD3.0, takže se nabíječka dá využít i pro nabíjení náročnějších zařízení, jako jsou třeba notebooky od Xiaomi nebo MacBooky. To vše ve velmi malém kompaktním těle, což potěší právě majitele výše zmíněných notebooků. A cena je také za hubičku, už jen za pár dní by měly odstartovat její prodeje jen za 149 juanů, tedy asi 21 dolarů. Tak jak se vám nové produkty Xiaomi ve stínu Mi 10 zamlouvají ?