A teď už se opravdu naposledy mrkneme na novinky o chystaném Xiaomi Mi 10. Ty se exkluzivně týkají jen základní verze a na přesné rozdíly oproti Pro variantě si budeme muset ještě pár hodin počkat. Jak totiž jistě víte, tak je oficiální představení obou kusů naplánováno už na zítřek, takže všichni opravdová fandové asi budou mít trable dospat. V předstihu tak dnes alespoň můžeme publikovat konkrétní detaily o displeji a nabíjení základní verze telefonu, protože Xiaomi dnes sdíleli jeden velmi informativní teaser plakátek. Tak vzhůru na věc.

Xiaomi Mi 10 by podle těchto informací mělo dorazit s 6,67-palcovým AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením, zakřivenými hranami a „průstřelem“ v levém horním rohu. Obrazovka by měla nabízet extrémně vysoký kontrast 5,000,000: 1, dále pak parádní maximální jas 1120 nitů a 4096 úrovní automatické regulace podsvícení. Xiaomi neponechávají nic náhodě a podle jejich slov jsou hodnoty JNCD (Just Noticeable Color Difference) a Delta E měřící přesnost barevného podání vyšší než u jakékoli konkurence. Obnovovací frekvence bude 90 Hz, samplovací frekvence pak 180 Hz a samozřejmostí e i podpora HDR10+ nebo kalibrace DCI-P3. Potěší i technologie local dimming pro snížení „problikávání“ displeje při nízkém jasu nebo certifikace TUV Rheinland pro ochranu před škodlivým modrým světlem.

 

A dostalo se i na informace o nabíjení baterie telefonu, i když se stále jen dohadujeme o její přesné kapacitě. Informace se stále různí a oscilují mezi 4400 až 4800 mAh. Tak prostě někde mezi a je také možné, že právě zde bude jeden z rozdílů mezi verzemi telefonu. Základní varianta by měla nabízet 50W klasické drátové nabíjení a luxusní 30W bezdrátové nabíjení (tedy zatím pouze s oficiální nabíjecí podložkou), případně 10W zpětné bezdrátové nabíjení. Z nedávného článku o balení Mi 10 Pro musíme zmínit avizované 66W (nebo možná 65W) nabíjení u této vylepšené verze. Ale i základní kousek vypadá v této kategorii vysoce nadprůměrně a rozhodně bude o co stát. Tak se můžete začít těšit spolu s námi, vše vypukne už jen za pár hodin.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.