Xiaomi představí smartphony Mi 10 a 10 Pro již ve čtvrtek 13. února. S pouhými několika dny od oficiálního představení společnost spustila promo kampaň, aby upoutala pozornost pro své nadcházející vlajkové lodě. Internetem již proběhlo video, ve kterém tento smartphone dokázal vypočítat 10 milionů číslic po desetinné čárce v čísle Pi za 36,8 sekund. Což je dvojnásobek kapacity notebooku s procesorem Intel (bez definice modelu), jak bylo v tomto promu zvýrazněno. Nyní se společnost rozhodla naložit další úkol na „ramena“ Mi 10.

Druhé propagační video ukazuje Mi 10 a Rubikovu kostku vs nejlepšího lidského protivníka. Toto video nesdílel nikdo jiný než Lei Jun, generální ředitel společnosti. Porážka mistra světa ve skládání Rubikovy kostky, Du Yushenga, proti robotickým součástkám poháněných Xiaomi Mi 10, tedy potažmo Snapdragonem 865 SoC od Qualcommu, se dala očekávat.

Za zmínku stojí, že světový rekord vyřešení Rubikovy kostky je aktuálně 3,47 sekund. Čas mistra světa Du Yushenga je v tomto videu pak 6,47 sekund. Nicméně, robot poháněný Xiaomi Mi10, pak dokončí výzvu za pouhých 1,43 sekundy. Nedokážeme ale říci, jak vám to pomůže ve skutečném životě.

Xiaomi Mi 10 a 10 Pro budou oficiálně představeny v Číně tento týden, globální launch pak čekejme na MWC 2020

Mi10 a 10 Pro se stanou oficiálními na online eventu, který se bude konat již tento čtvrtek 13. února v Číně. Globální představení pak nastane ve Španělsku v Barceloně na MWC 23. února. To ještě ale není úplně stoprocentní, jelikož jak víme, mnoho společností ruší svoji účast na MWC 2020, kvůli aktuální epidemii koronaviru. Nebudeme tak překvapeni, pokud se i Xiaomi rozhodne vzdát své účasti.