Kromě vlajkových modelů řady S20 korejský Samsung konečně oficiálně představil i svůj celkově druhý ohebný model telefonu. Ano, dotyčným není nikdo jiný než „véčkový“ Samsung Galaxy Z Flip a Motorola RAZ R 2019 tak konečně dostala pořádného soupeře. Tedy možná spíše obráceně, protože odklady dostupnosti RAZRu jsou dostatečně známé. Nový Galaxy Z Flip podle vyjádření Samsungu nebude konkurovat existující ohebné řadě Fold, ale bude mít lehce odlišnou skupinu zájemců. Do prodeje by se tento exkluzivní kousek měl dostat už 14. února a cena telefonu je nakonec dokonce o něco nižší, než jsme původně očekávali.

Ohebný Samsung Galaxy Z Flip oficiálně představen

Chloubou nového telefonu je samozřejmě ohebný displej s technologií Dynamic AMOLED, který má po rozložení plných 6,7-palců úhlopříčky, rozlišení 2636 x 1080 pixelů a poměr stran 22:9. Jedná se jen o displej s obnovovací frekvencí 60 Hz, takže žádné dostihy s velkými čísly jako u modelů řady Galaxy S20. Displej pak má nahoře uprostřed malý „průstřel“, ve kterém se skrývá senzor 10 Mpix selfie fotoaparátu (světelnost f/2.4). Kromě toho má Galaxy Z Flip ještě malý sekundární displej na zadní straně telefonu hned vedle čoček hlavního fotoaparátu, který slouží k zobrazení základních praktických informací a notifikací. Tento Super AMOLED displej má úhlopříčku jen 1,06-palce a rozlišení 300 x 116 pixelů.

Samsung Galaxy Z Flip – specifikace

Dle očekávání se tvůrci rozhodli pouze pro procesor Snapdragon 855 Plus a ne pro zbrusu novou nejnovější generaci Snapdragon 865. V rámci snižování nákladů se asi jedná o rozumné řešení, protože se jedná hlavně o designový kousek. Nemluvě o tom, že stále ještě „o parník“ překonává Snapdragon 710 u největší konkurence v podobě RAZRu. Procesor pak doplní 8 GB RAM spolu s 256 GB vnitřní paměti a nedostalo se na microSD slot. Baterie má kapacitu 3300 mAh a uvidíme jak si povede v reálném nasazení. Klasické nabíjení pomocí USB Type-C kabelu je maximálně 15W, případně se dá využít pomalejší 9W bezdrátové dobíjení. Telefon je vybaven i Bluetooth 5.0, NFC čipem a na boku je také čtečka otisků prstů, podobně jako například u Samsung Galaxy S10e.

Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip – fotoaparáty

Z parametrů tak zbývá pokrýt už jen hlavní fotoaparát, který je duální a doplní tak již zmíněnou 10 Mpix selfie kamerku. Hlavní senzor je 12 Mpix se širokoúhlou čočkou a světelností f/1.8, kterému sekunduje druhý 12 Mpix senzor se super širokoúhlou čočkou a světelností f/2.2. Zadní fotoaparát zvládá záznam videa ve 4K rozlišení s 60 fps a u selfie se musíte spokojit se 4K s 30 fps.

Samsung Galaxy Flip Z už je na některých trzích dokonce možno předobjednat už dnes a první dodávky by měly proběhnout 14. února. Na výběr je z černé nebo fialové barvy telefonu, ale čase dorazí i exkluzivní Thom Browne varianta z dílny tohoto slavného módního návrháře. Ale s největší pravděpodobností bude limitováno pouze na americký trh. Doporučená cena základního modelu je podle Samsungu 1380 dolarů, což je samozřejmě stále závratná částka, ale je o něco nižší, než jsme původně čekali. A za exkluzivitu prvního reálně dostupného „véčkového“ modelu se holt platí zlatem.