Nokia N9, která se na trh dostala v červnu 2011, byla prvním smartphonem, který společnost Nokia představila poté, co opustila operační systém Symbian. Telefon N9 byl vybaven systémem MeeGo, který společně představili světu Nokia a Intel. Nyní se objevily vizualizace možného vzhledu Nokia N9 2020.

Může takto vypadat Nokia N9 2020?

Nokia N9 2020

Mobil tehdy disponoval specifikacemi adekvátními roku představení. Takže jsme se dočkali procesoru Texas Instruments OMAP3630, dále 1 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Následně 28. září 2011 jsme se dočkali oznámení společnosti Nokia o opuštění OS MeeGo, které následoval i Intel. Nokia N9 se tak stala jediným telefonem s MeeGo, který kdy vstoupil na trh.

Poslední informace nám ale naznačují, že společnost Nokia se chystá na remake Nokia N9. Takže bychom se tohoto unikátního telefonu mohli znovu dočkat.

Smartphone by samozřejmě vypadal mnohem moderněji, měl by mít full screen design a štíhlejší rámy. A jelikož je tato myšlenka zajímavá, pokusil se designér Antony Andreas vytvořit několik opravdu zajímavých vizualizací tzv. „Nokia N9 2020“.

Nokia N9 2020

Ten ve své představě přidal Nokia N9 2020 velký displej na přední stranu; s největší pravděpodobností AMOLED s podporou Always On Display. Boční rámečky nejsou příliš tenké, ale brada a horní část smartphonu jsou ve srovnání s původním telefonem z roku 2011 rozhodně štíhlejší.

Dále vidíme, že telefon má v pravém horním rohu selfie kameru. Vzadu pak najdeme dvě zadní kamery s objektivy Zeiss, spárované s LED bleskem.

Nokia N9 2020

Nakonec zde najdeme najdeme výbavu, kterou by mnozí ocenili u všech telefonů i v roce 2020: 3,5 mm jack pro sluchátka, který je v tomto případě umístěn na spodní straně.

Je evidentní, že se jedná pouze o představu fanouška, ale celý koncept vypadá docela zajímavě a realisticky. Klidně přidejte ještě jednu další zadní kameru a Nokia má ve svých rukou skutečného vítěze pro všechny milovníky značky a retromaniaky.

Nokia N9 2020

A co si myslíte vy? Chtěli byste telefon s takovým designem? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.