Podle původních předpokladů se nový špičkový model korejského LG měl oficiálně představit na únorovém veletrhu MWC 2020 ve španělské Barceloně. Vypuknutí epidemie koronaviru v Číně ale chystaný veletrh poznamenalo v celé síle a některá velká jména už od účasti začínají couvat. Kromě jmen jako Sony, Amazon a další se nezúčastní ani LG a uvedení LG V60 ThinQ si tak budeme muset počkat déle. I když je samozřejmě možné, že firma po vzoru Xiaomi termín dodrží a vše udělá formou online streamu nebo prezentace. Přece jen virus nevirus kola mobilního průmyslu se točí dále a zaostat za konkurencí nikdo nechce.

Jako malou útěchu tak známý „únikář“ Evan Blass alespoň dnes publikoval malé teaser video právě na LG V60 ThinQ, ze kterého můžeme vyčíst něco málo ze specifikací a designu tohoto telefonu. Na zadní straně bude mát V60 ThinQ hned čtveřici foto-senzorů naskládaných hezky do jedné řady a samozřejmě i s bleskem. Konkrétní použité senzory a rozlišení netušíme, ale v dnešní době půjde určitě minimální o 48 Mpix kousek doplněný o ultra-wide a telefoto senzory. Selfie kamerka vepředu pak bude s největší pravděpodobností skrytá v malém kapkovitém vykousnutí displeje.

Dalším zajímavým odhalením je použití hned čtveřice mikrofonů, takže LG V60 ThinQ bude opět určitě velmi vhodným kouskem na kvalitní záznam zvuku. Konkrétní umístění mikrofonů pak můžete vidět na jednom z obrázků výše. Některé z nich navíc budou určitě využívány pro potlačení ruchů při telefonování, což rozhodně není nikdy na škodu. Potěší i zachování klasického 3.5 mm audio jacku, protože u špičkových současných telefonů už se málem jedná o raritu. Dále pak byla potvrzena i nadstandardní 5000 mAh kapacita baterieJinak se čeká i výkonný hardware jako procesor Snapdragon 865 a nejméně 8 GB nebo 12 GB RAM.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.