To, že se společnost Xiaomi připravuje na představení svých novinkových telefonů dávno není tajemstvím. Řada Xiaomi Mi 10 bude uvedena v Číně 13. února/februára, a to prostřednictvím online akce. Obavy z koronaviru jsou v Číně obrovské, takže k online prezentacím se tam letos uchýlí i další výrobci. Ovšem v případě telefonů Mi 10 je očekáváno ještě jedno oficiální představení. To by se mělo podle dřívějších odhadů konat na veletrhu MWC 2020 ve španělské Barceloně. A tuto akci už také výrobce potvrdil.

Na to konto už Xiaomi začíná rozesílat pozvánky. A představovačka je potvrzena i na sociálních sítích. Řada Xiaomi Mi 10 bude tedy představena 23. února/februára. Což je vlastně den před oficiálním zahájením veletrhu. Mělo by jít o globální představení modelů Mi 10 a Mi 10 Pro.

U telefonů Mi 10 se očekává použití procesoru Snapdragon 865 s nejnovějším paměťovým čipem LPDDR5 a flash diskem UFS 3.0. Pro verze by měla mít až 16 GB operační paměti a tři varianty interního úložiště, jmenovitě 128 GB, 256 GB a 512 GB. Hodně se také mluví i o foto výbavě telefonů a podle grafiky na upoutávce by měl být potvrzeno použití optického zoomu. Čeká se, že výrobce osadí telefony 108 MPix senzorem Samsung ISOCEELL Bright HMX s trojnásobným optickým zoomem. U Pro verze bychom se údajně měli dočkat podpory 66 W rychlého nabíjení a zřejmě i podpory bezdrátového nabíjení. Ceny přístrojů zatím nebyly oznámeny, ale CEO Xiaomi naznačoval, že nebudou zrovna nízké. Takže se nechme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.