Značka Honor se zřejmě snaží reagovat na stávající situaci kolem představování novinkových telefonů ostatními výrobci. Začátkem roku mají etablovaní producenti totiž trochu honičku, kdo z nich uvede své top modely dřív a dřív tak přiláká potenciální kupce. A konkurence je vpravdě veliká. Dost možná i proto bude letošní řada Honor 30 představena dřív než bývá zvykem. Loňské modely Honor 20 byly představeny v červnu/júni a podle čínského tipaře bychom se letošních nástupců mohli dočkat už v dubnu/apríli.

Toto info sdílí na svém twitterovém účtu poměrně známý tipař Teme, který se specializuje na „úniky“ kolem Huawei a Honor. Zaslal sice jen kratičké sdělení, že řada Honor 30 bude uvedena v dubnu/apríli, ale je možné, že tomu tak skutečně bude. Tato zpráva je jen první vlaštovkou, jinak totiž o „třicítkové“ sérii nevíme vůbec nic. Z parametrů řady Honor V30, která spatřila světlo světa loni na podzim nelze vycházet. Jde přece jen o úplně jinou sérii. Je však velmi pravděpodobné, že chystané přístroje by mohly být osazeny procesorem Kirin 990 5G. Tento čipset je jedním z nejlépe hodnocených a dokonce získal ocenění 5G CPU Award.

Také foto výbava by měla být na slušné úrovni. Telefony by mohly dostat třeba 64 MPix senzor Samsung ISOCELL Bright GW1, případně 64 MPix Sony IMX686 snímač. Po vzoru mnoha letošních vlajkových lodí by i řada Honor 30 mohla mít vysokou obnovovací frekvenci displeje, alespoň 90 Hz. Dočkat bychom se mohli i snímače otisků integrovaného do obrazovky a dost možná i bezdrátového nabíjení. Je však velká otázka jak to bude vypadat s podporou GMS. Každopádně vše výše uvedené jsou jen prvotní odhady a spekulace. Počkejme tedy raději na nějaké relevantní informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.