Jak poznáte, že se opravdu blíží oficiální představení některého z vlajkových telefonů od velkých jmen ? Poměrně spolehlivě, protože se intenzita zaručených informací a spekulací s ním spojeným začne exponenciálně zvyšovat. Proto se už pomalu začínáme těšit na novou řadu telefonů OnePlus 8, které jsou stále častějším hostem v odhadech analytiků. Ostatně dnes jsme psali už i my, že s největší pravděpodobností firma popožene vydání nových modelů a mohli bychom se dočkat už někdy na přelomu března a dubna. Dnes také dorazily nové zaručené zprávy o vybavení lépe vybaveného modelu OnePlus 8 Pro, tak se na ně pojďme mrknout.

Nové informace jdou doprovázeny i údajným obrázkem telefonu, který navíc přesně sedí i na dříve ukázaný render z jiného zdroje. Takže buď mají oba pravdu, nebo od sebe minimálně opisují. Trojice zadních fotoaparátu OnePlus 8 Pro by tak údajně měla být na ose telefonu svisle pod sebou a LED blesk spolu s ToF senzorem pak lehce bokem nalevo. Jinak by telefon samozřejmě měl mít procesor Snapdragon 865 spolu s 8 GB a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti, ale tady bych tipoval, že se tvůrci ještě více rozmáchnou.v některé z verzí bych určitě očekával 12 GB RAM pro speciální McLaren variantu by se přímo nabízelo i 16 GB. Uvidíme.

Displej je označen jako 6,5-palcový AMOLED, což není zcela v souladu s předchozími informacemi, které tuto úhlopříčku přiřkly jen základní verzi. Pro by teoreticky měl mít 6,65-palců, ale opět se nejedná o nic potvrzeného. Definitivně však můžeme u OnePlus 8 Pro odškrtnout 120 Hz obnovovací frekvenci AMOLED displeje, protože ji před časem potvrdil sám šéf značky Pete Lau. Baterie telefonu by údajně měla mít 4500 mAh kapacitu a podporováno bude 50W rychlo-nabíjení, pravděpodobně v podobě technologie Warp Charge 50. Nikde však stále ani zmínka o bezdrátovém nabíjení, navzdory některým optimistickým předpokladům. Tak snad se OnePlus konečně rozhoupou i k využití této velmi šikovné funkce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.