Je už tradicí, že společnost OnePlus má během roku dvě velké představovačky. Jedna se koná v první polovině roku a ta druhá na podzim. Na první prezentaci jsou uvedeny klasické modely a na podzimní akci bývá představena „téčková“ verze. S loňskou sérií se první prezentace posunula o jeden měsíc dopředu. Telefony OnePlus 7 tak byly uvedeny v květnu/máji. Letošní řada OnePlus 8 by ale měla dorazit ještě dřív.

O tom, že by řada OnePlus 8 mohla být představena dřív se mluvilo už koncem loňského roku. Tehdy známý tipař @OnLeaks sdílel první rendery chystaných telefonů a tuto zprávu. Nyní další z tipařů na svém twitterovém účtu sdílí info, že chystaná série by mohla být představena ještě dřív. A to už na konci března/marca a nebo na začátku dubna/apríla. Pokud je to tedy pravda, nebudeme na nové přístroje OnePlus čekat už příliš dlouho.

Dřívější prezentace má několik výhod jak pro fanoušky, tak i pro výrobce. Vlajkové modely se tak objeví poměrně záhy poté, co další výrobci jako je Huawei, Xiaomi a Samsung představí své letošní top modely. Další možnou výhodou by mohlo být i to, že rozestup mezi prezentací klasické řady a její „téčkové“ verze bude delší a výrobce by tak měl více času na přípravu telefonů 8T. Kromě toho se ještě z tweetu můžeme dozvědět, že letošní řada OnePlus dostane jednu barevnou variantu navíc, a ta by měla být zelená. To by mohlo být zajímavé oživení. Mnozí z fanoušků budou kromě nové barevné varianty jistě nadšení i z toho, pokud se OnePlus rozhoupe a svým letošním telefonům přidá i podporu bezdrátového nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.