Značka Nubia je připravena představit svůj novinkový herní telefon Nubia Red Magic 5G. Podle upoutávky na čínském Weibo bychom telefon mohli poprvé vidět na veletrhu MWC 2020 ve španělské Barceloně. A to i přesto, že prezident značky nedávno avizoval, že Red Magic 5G představí prostřednictvím online akce. Kromě termínu představení také víme, že tento herní stroj nabídne řadu zajímavých funkcí a vylepšení.

Na některé z funkcí upozorňují další plakátky, které Nubia pustila na síť. Mohli bychom se například těšit na obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nubia Red Magic 5G by se tak mohl stát prvním přístrojem s tak vysokou obnovovací frekvencí displeje. A to by skutečně mohla být pravda, protože žádný telefon dosud takovou frekvenci nemá. Připomeňme také, že Red Magic bude osazen procesorem Snapdragon 865, který frekvenci 144 Hz při rozlišení QHD+ podporuje. Samozřejmě v souvislosti s použitým procesorem zde najdeme i podporu 5G v obou standardech SA i NSA.

CEO Nubia, Ni Fei, upozornil i na to, že chystaný herní stroj bude mít LPDDR5 operační paměť. Stejnou RAM dostanou například i telefony řady Xiaomi Mi 10. V případě Red Magic 5G by kapacita RAM mohla být až 16 GB. Kromě těchto specifikací se hovoří i o podpoře rychlého nabíjení s výkonem až 80 W. Ni Fei v souvislosti s rychlým nabíjením tvrdí, že značka vyřešila problém přehřívání při nabíjení speciálním vestavěným ventilátorem. Ten by měl ochlazovat baterii při nabíjení. Zároveň také zajistí delší životnost baterie a její nabíjení při vyšším výkonu za kratší dobu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.