Po představení telefonů řady Google Pixel 4 se opět očekává, že budou vydány i jejich levnější verze Google Pixel 4A a Pixel 4A XL. Zatím se však mluví jen o menším přístroji a někteří z tipařů se dokonce domnívají, že větší XL verze vydána nebude.  Ovšem tato informace jen krátce prolétla sítí a není nijak potvrzena. Všichni tedy i nadále očekávají oba „áčkové“ modely. A samozřejmě se čeká i podpora 5G sítí. Zdá se však, že v případě modelu Pixel 4A s ní počítat nemůžeme.

V souvislosti s touto informací opět zavítáme na stránky XDA Developers. Ty tvrdí, že v posledních dnech se zaměřili na kódová označení telefonů Google a našli hned tři. Jsou to „sunfish“, „redfin“ a „bramble“. Přestože se vědělo, že tato označení jsou spojena s chystanými Google stroji, nebylo jasné, které označení patří jednotlivým obchodním názvům. Nyní však pánové z XDA našli přímé spojení označení „sunfish“ s obchodním názvem Google Pixel 4A. Protože označení „sunfish“ je spojeno s procesorem Snapdragon 730 je velmi pravděpodobné, že telefon bude právě tímto čipsetem osazen.

A z těchto zjištění dále jednoznačně plyne, že Pixel 4A nebude podporovat sítě 5G. Stále je tu však šance, že další dvě kódová označení budou patřit přístrojům řady Pixel 4A a telefony by tak mohly dostat procesor Snapdragon 765, který už podporu 5G sítí nabízí. Ale ani vývojáři z XDA si nejsou jisti tím, že bude vydán ještě další přístroj Pixel 4A. Potvrzena je stále jen nejmenší verze. Ta by měla zřejmě mít 5,7 nebo 5,8 palcový displej s „dírou“ pro přední kameru. Zadní kamera by měla mít jen jeden senzor a snímač otisků prstů by měl být uložen na zadním panelu. Neměl by chybět 3,5 mm audio port a USB-C port. A samozřejmě i cena tohoto modelu by měla být nižší, než u jeho předchůdců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.