A ještě jednou dnes něco o chystaném Xiaomi Mi 10. Koneckonců se jedná o jeden z nejočekávanějších kusů letošního roku, takže jsou fanouškovská očekávání extrémní. A týká se to samozřejmě i hrubého výkonu telefonu, který bude podle všeho opravdu monstrózní. Kombinace super výkonného nového Snapdragonu 865 spolu s až 16 GB LPDDR5 RAM a UFS 3.0 vnitřní pamětí bude záviděníhodná a telefon se tak bez debat stane jedním z nejvýkonnějších na trhu. A milovníci Antutu a jiných benchmarků už si mnou ruce, protože se určitě budou přepisovat žebříčky.

To jen potvrdil dnešní příspěvek na Weibo, kde jeden ze šťastlivců s prototypem Xiaomi Mi 10 nadšeně oznámil, že telefon zvládá přes 590.000 bodů právě v benchmarku Antutu. Takže ani útok na 600.000 hranici by neměl být zcela vyloučen a půjde tak o vskutku masivní nárůst oproti minulé generaci. V současnosti totiž ty nejlepší kousky za ideálních podmínek jen lehce překonají půlmilionovou hranici bodů. Skok o zhruba 20 % je velmi znatelný a obvykle následující generace procesorů takových čísel nedosahuje. Takže se opravdu máme na co těšit.

Jak už bylo napsáno před pár dny, tak modely Xiaomi Mi 10 budou začínat na 8 GB RAM a minimálně 128 GB vnitřní paměti. Podle všeho čínský gigant opravdu plánuje naplnit slova o plném rozmachu a technologických ideálech, když nejsou zatíženi ohledy na cenu a dostupné telefony. K tomu teď mají pod-značku Redmi a samotné vlajkové modely tak budou nekompromisní. Vše poprvé spatříme už 13. února na online představovačce v Číně a 23. února na globální akci v Barceloně. Jen ať nám cena nevyrazí dech…