Značka IQOO je jednou z nejmladších na současném mobilním trhu, ale za dobu své krátké existence si stačila vydobýt skvělé renomé. Tato odnož mateřského Vivo totiž nabízí fantasticky vybavené telefony za neskutečně nízké ceny. V podstatě se tak podobá staré filosofii třeba OnePlus, ostatně i jejich mateřská firma Oppo spadá pod stejný koncern BBK. A momentálně dominují třeba benchmarku Antutu, kde zabrali hned obě první pozice. Na internetu se dnes objevily specifikace chystaného modelu IQOO 3 a pokud se vše potvrdí, tak by se mělo jednat asi o nejvýkonnější hardware na trhu. Tak se na něj pojďme mrknout.

Už před pár dny jeden z ředitelů firmy naznačoval, že by IQOO 3 měl dostat do vínku nejen super výkonný procesor Snapdragon 865, ale i LPDDR5 operační paměti a USF 3.1 vnitřní paměti. Což opravdu prozatím nemá konkurenci. Dnes zveřejněné informace známým čínským „leaksterem“ to pak všechno potvrdily a přidaly navrch i zbytek parametrů. Známe tak kompletní vybavení telefon, který by se se vší pravděpodobností měl poprvé představit světu někdy v březnu. Netušíme tak jen cenu, ale i s tou nám tvůrci slibují, že budeme velmi příjemně překvapeni. Jen pro představu, IQOO Neo 855 se Snapdragonem 855 Plus se prodává za ceny pod 400 dolarů…

Ohledně parametrů začněme s displejem, který by měl mít 6,44-palcovou úhlopříčku s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a určitě půjde o AMOLED. Rozměry telefonu budou 158.51 x 75.88 x 9.16 mm a půjde celkem o těžký kousek se 214.5 g. Uvnitř pak najdeme zmíněný Snapdragon 865, 12 GB LPDDR5 RAM nebo 256 GB UFS 3.1 vnitřní paměti. Foto vybavení zahrnuje čtyři zadní senzory (64 Mpix + 13 Mpix ultra-wide + 13 Mpix telefoto +2 Mpix) a 16 Mpix selfie kamerku. Baterie má 4410 mAh kapacitu a podporuje 55W rychlo-nabíjení. Potěší i přítomnost 3.5 mm audio jacku. Tak co byste na podobný kousek za dobrou cenu říkali ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.