Asi vám včera neunikl náš článek zaměřený na test odolnosti kloubu ohebné Motoroly RAZR. Kolegové ze serveru CNET v něm podrobili tento kousek pořádné zkoušce s pomocí robotické ruky, která nepřetržitě otvírala a zavírala telefon. A po nějakých 27.000 otevřeních kloub prostě a jednoduše odešel do věčných lovišť, což vzhledem k výrobcem udávaným 100.000 otevření rozhodně nepotěšilo. Speciálně při extra vysokých cenách nového RAZRu, které budou začínat někde na 1500 dolarech.

Nelibost komunity samozřejmě nemohla uniknout ani tvůrcům a tak jsme se dnes od Motoroly dočkali ke kauze i oficiálního vyjádření. V něm podle očekávání kritizují použitou robotickou ruku, který údajně správně telefon nedovírá a nejedná se tak o korektní simulaci užívání. Což je do jisté míry pravda, protože nikdo v reálu navíc nebude telefon stále jen otvírat a zavírat, ale argumentace tvůrců má jeden malý háček. Ve stejných testech a stejnou robotickou rukou prošel i Samsung Galaxy Fold a ten udávaných 100.000 otevření dokázal ještě o hezkých pár tisíc překonat.

Autoři z Motoroly zveřejnili také vlastní video s testovacím strojem, který používají při kontrole kvality RAZRu. Podle jejich vyjádření se nemusí potenciální zákazníci ničeho bát a stylový ohebný telefon z jejich dílny určitě vydrží bez ztráty kytičky hezkých pár let. Uvidíme po vydání (a minimálně pár měsících uživatelských zkušeností), ale podobné kauzy si určitě v Motorole nedají za rámeček.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.