Do oficiálního odhalení řady telefonů Xiaomi Mi 10 zbývá už jen pár posledních dní a internet už plní první obrázky balení telefonů a reálného vzhledu. I ohledně výbavy už mezi odborníky i laiky panuje poměrně shoda, takže se žádná velká překvapení asi nedají očekávat. Bez diskuzí půjde o špičkový model napěchovaný těmi nejmodernějšími technologiemi, což ostatně dnes Xiaomi potvrdili oznámením využití pamětí LPDDR5. Ty se tak spolu s vnitřní pamětí UFS 3.0 a procesorem Snapdragon 865 postarají o vskutku monstrózní výkon telefonu.

Do výčtu technologické smetánky můžeme zařadit ještě 108 Mpix hlavní fotografický senzor, zakřivený AMOLED displej od Samsungu s obnovovací frekvencí 90 Hz (nebo možná dokonce 120 Hz u Pro varianty), integrovaný 5G modem nebo zbrusu nové 65W rychlo-nabíjení (opět asi jen u Pro verze. Tento výčet vypadá nejen na papíře impozantně a mnozí fanoušci se začínají obávat ceny těchto telefonů. Xiaomi obvykle nasadí cenu u svých špičkových modelů proklatě nízko, ale v případě nové generace tomu tak asi poprvé nebude.

Potvrdil to v podstatě i šéf Xiaomi Lei Jun, který se na sociální síti Weibo vyjádřil ve smyslu, že poprvé není firma omezena zohledňováním ceny a může se soustředit jen na pokrok a kvalitu. Ostatně to bylo přece primárním cílem nedávného osamostatnění Redmi, aby se Xiaomi uvolnily ruce a mohli se soustředit na technologicky pokročilejší telefony nezatížené cenovými ohledy. To samozřejmě fandové neslyší zrovna rádi, ale i tak jsem si poměrně jistý, že bude cena stále hluboko pod srovnatelnou konkurencí. Více se dozvíme už jen za pár dnů, buď 11. nebo 13. února, kdy by modely řady Xiaomi Mi 10 měly být představeny.

Konkrétně si cenu odhadovat netroufneme, ale bude se asi pohybovat minimálně přes 650 dolarů a spíše výše. A to se bavíme samozřejmě o čínských cenách, protože globálně se vše ještě výrazně zvedne. Kolik je pro vás přijatelná teoretická cena základního modelu Mi 10 při pohledu na odhadované parametry ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.