Telefon Oppo Find X byl jedním ze stěžejních přístrojů své doby. Byl vydán v roce 2018. Mnohé z inovací, které tento stroj měl se pak porůznu objevovaly i u telefonů jiných značek. Loni jsme se bez zástupce řady Find museli obejít, ale letos se konečně dočkáme. Je totiž připraven model Oppo Find X2 a i ten by měl být pořádně našlapaným zařízením.

Oppo Find X2 je tedy velmi očekávaným telefonem, ale ještě včera jsme pořádně nevěděli, kdy bude představen. Sice se cosi šuškalo o veletrhu MWC, ale nic jistého to nebylo. Před pár dny začala společnost Oppo rozesílat pozvánky na svou prezentaci na veletrhu MWC v Barceloně, ale ani zde nepadlo o modelu Find X2 ani slovo. Dnes je všechno jinak a na síti je k vidění pozvánka na samotnou prezentaci telefonu. Ta proběhne ještě před oficiálním zahájením veletrhu, a to 22. února/februára ve 14 hodin v auditoriu CCIB. Prezentace další produktů Oppo poběží od 24. února/februára.

Ještě před tím, než bude telefon představen si můžeme shrnout to, co už o něm víme a nebo aspoň tušíme. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením 3168×1440 pixelů a poměrem stran 20:9. Obnovovací frekvence bude 120 Hz. V levém horním rohu bude „díra“ pro přední 32 MPix kameru. Najít bychom zde měli i speciální čip Oppo M1 pro snížení spotřeby energie. Foto výbavu bude zastupovat senzor Sony IMX689 s rozlišením 48 Mpix, snímač Sony IMX708 a 13 Mpix teleobjektiv s 5× hybridním optickým zoomem. A určitě nesmíme zapomenout ani na rychlé 65 W nabíjení a podporu bezdrátového nabíjení.